LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

“Të fortët janë krah politikës”/ Hoxha: Kërkojnë të demotivojnë elektoratin gri

16 Mars 2021, 21:30, Politikë CNA

Gazetari Artan Hoxha theksoi se ?të fortët? po dalin krah politikanëve në disa qarqe të vendit. Sipas tij, ata po dalin të trembin elektoratin gri, ata të pavendosurit.

Hoxha shtoi në emisionin ?Log? të Endri Xhafos se sa më e ulët të jetë pjesëmarrja në votime, aq më e lehtë është për të pasur në kontroll votuesit, ndërsa pretendon se më e interesuar për të mos pasur pjesëmarrje në votime është qeveria.

?Këto të fortët nuk dalin me armë por janë me prezencë me para. Ata dalin për të trembur elektoratin gri. Por as opozita dhe mazhoranca nuk e parashikojnë por duan që ta marrin vetë. Kur ka frymë të madhe vote, gjithmonë pozita humb. Pra të fortët dalin për të trembur njerëzit për të mos votuar. Unë do dal se s?bën këtë vit. Kush e demotivon elektoratin gri. Është e interesuar qeveria.

Kjo bën që ne të mos kemi një rezultat por të kontrolluar. Rezultati i zgjedhjeve ishte se Rama ka ndenjur në pushtet vetëm me 20% të listës së votuesve. Qeveritë nuk janë të interesuar për pjesëmarrje se në këtë formë kontrollon rezultatin. Ky patronazhimi që do të thotë se ato 50 veta më raportojnë mua që votuan. Nëse nuk ke shkuar në votim sinjalizojnë se nuk kanë ardhur. Do ketë sinjalizime?, theksoi ai./ CNA.al

Lajmet e fundit nga