LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Përfshirja e “të fortëve” në politikë/ Dervishaj: Kanë një shoqëri të zgjeruar

16 Mars 2021, 21:38, Politikë CNA

Gazetari Ferdinand Dervishaj  komentoi mbi përfshirjen e “të fortëve” në politikë. Ai u shpreh se ata njihen me gishta dhe tentojnë të thithin elektoratin e pavendosur.

Dervishaj deklaroi në emisonin ?Log? të Endri Xhafos se ?të fortët? kanë vepruar për një kohë të gjatë  dhe kanë shoqëri të zgjeruar.

?Nuk është kjo që na japin ajo që do ndikojë shumë në këto zgjedhje. Të fortët kanë filluar që të shfaqen. Pro shfaqja që po më raportohet janë të fortët përkrah liderëve të drejtuesve të fushatës nëpër rrethe. Kanë filluar të shfaqen. Kjo është si boomerang. Por thithja është për ata që janë të pavendosur. Kjo është pjesa që të merr në analizë dhe ta bindësh që do të votojë.

Por nuk e bëjnë të fortët këtë efekt. Ka të dhëna që të fortë që njihen me gisht po dalin. Tek kjo pjesë e zgjedhjeve, Pastaj blerja e votës. Kjo mund të ndryshojë shumë gjëra. Të fortët kanë vepruar për një kohë të gjatë dhe kanë shoqëri shumë të zgjeruar. Nuk besoj se ata do bindin të tjerët?, theksoi gazetari./ CNA.al

Lajmet e fundit nga