LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Tentativat për blerje votash/ Si po hakmerren socialistët ndaj qytetarëve që denoncuan joshjet

16 Mars 2021, 21:46, Politikë CNA

Kreu i FRPD Belind Këlliçi, i cili është edhe kandidat për deputetë në Tiranë, pak ditë më parë ka denoncuar një rast korrupsioni në Sharrë, ku drejtori i varrezave në Sharrë Agron Tafa ka nisur punësimin e personave në nevojë dhe po shpërndan pako me ushqime nëpër shtëpi në këmbim të votës në 25 prill.

Përmes një postimi, Këlliçi thekson se Tafa ka nisur hakmarrjen ndaj banorëve të zonës, duke theksuar se kjo gjë do të marr fund në 25 prill dhe do të mbajë përgjegjësi për veprimet e tij.

?Dje reagova lidhur me kërcënimet me largim nga puna dhe joshjet deri në 150 euro që drejtori i varrezave të Sharrës Agron Tafa aplikon me vartësit e tij dhe banorët e Sharrës, në këmbim të votës për PS. Pikërisht tani, banorët më sinjalizojnë se kanë parë disa persona të presin telin që mundëson ndriçimin e rrugës së tyre. Kjo hakmarrje primitive e pushtetit të Agron Tafës do të marrë fund më 25 prill! Përgjegjësisë për këto akte nuk do t’i shpëtosh dot?, shkruan Këlliçi./CNA.al

Lajmet e fundit nga