LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Lista e PS-së Durrës është e mbushur me kriminelë”/ Doda: Njerëzit kërcënohen me vendin e punës

16 Mars 2021, 22:02, Politikë CNA

Kandidatja e PDIU Mesila Doda foli për situatën parazgjedhore në vendin tonë, ku theksoi se qytetarët po kërcënohen me vendin e punës dhe ndihmën ekonomike për të votuar mazhorancën.

Ajo u shpreh se lista e kandidatëve të PS-së në Durrës është e mbushur me kriminelë, duke shtuar se pushteti dhe pasuria ekonomike është kapur nga një dorë.

?Lista e PS-së e Durrësit është e mbushur me kriminelë, janë njerëz që i njohim të gjithë. Por unë vazhdoj të mendoj se një popull nuk mund të vihet nën thundrën e një bande, sepse ne kemi rrëzuar një diktaturë.

I gjithë pushteti dhe pasuria ekonomike është kapur nga një dorë. Nuk shtyhen 8 vite me 50 mijë lekë që merret për një votë. Njerëzit heshtin sepse janë të kërcënuar nga vendi i punës dhe ndihma ekonomike. PS-ja ka shpërndarë ndihma ekonomike për vota. Votën do ta mbrojmë?, u shpreh Doda./CNA.al

Lajmet e fundit nga