LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Takim i Kryemadhit me fermerët/ Qeveria po saboton prodhimet vendase

17 Mars 2021, 08:40, Politikë CNA

Nga qyteti i Lushnjës, kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi prezantoi kandidatin, Etnor Krakulli.

Duke folur për bujqësinë ajo premtoi uljen e çmimit të naftës dhe përmirësimin e infrastrukturës.

?Ajo që kemi theksuar është që ne i kemi prodhimet made in Albania. Shqiptarët shkojnë blejnë prodhime importi sepse jane më të lira. Qeveria i lejon të hyjnë pa doganë dhe prodhimet tona i shkatërron. Hyrja e qumështit nga maqedonia është më lirë, qumështi jonë derdhet?– u shpreh Kryemadhi.

Kryemadhi theksoi se karta e fermerit dh e subencioneve ne bujqësi janë prioritet i LSI-së./CNA.al

Lajmet e fundit nga