LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Rama shkarkoi Zef Hilën/ Pritet vendimi i Kushtetueses

17 Mars 2021, 10:19, Politikë CNA

Çështja e Zef Hilës i cili u shkarkua nga Kryeministri Rama nga posti i kryetarit të Bashkisë së Vaut të Dejës, pas djegies së KZAZ në Bushat, do të shqyrtohet në Gjykatën Kushtetuese me datë 6 prill.

Sakaq, për shkak të situatës së krijuar nga COVID-19, seanca plenare do të kryet pa prezencën e publikut.

“Për shkak të situatës dhe rregullave në fuqi të shkaktuara nga Covid-19, zhvillimi i seancës plenare do të kryhet pa praninë e publikut.
Subjekti i interesuar Këshilli Ministrave. Objekti Shfuqizimi, si i papajtueshëm me Kushtetutën, i vendimit të Këshillit të Ministrave nr.445, datë 28.06.2019 ?Për shkarkimin nga detyra të Kryetarit të Bashkisë Vau i Dejës, z. Zef Hila?Ora10:00″, thuhet në njoftim.

Kujtomë se Rama paralajmëroi se kush do që do ndjekë shembullin e tij do të ketë të njëjtin fat dhe të vihet përpara drejtësisë./CNA.al

Lajmet e fundit nga