LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Basha fushatë me telefon/ “Ekonomia do të rritet, mundi juaj nuk do të shkojë dëm”

17 Mars 2021, 08:56, Politikë CNA

Kryetari i PD, Lulzim Basha ka vazhduar sot fushatën edhe me telefon.

Gjatë komunikimit me puntorët e fabrikës, njëri prej tyre i ka kaluar një familjare në aparatin e tij celular. Basha përmendi sërish premtimet e 25 prillit duke thënë se ekonomia do të rritet duke mos çuar dëm mundin e punëtorëve.

?Grua e fortë, shoqëri e fortë?, thoshte Basha duke treguar që mbështetja e tij do ishte e pranishme për të gjithë sidomos për gratë e Shqipërisë.

?Ne do ta rrisim ekonomine, mos të iki  dëm mundi juaj. Ne jemi këtu për ju, 25 prilli do tregojë dhe rritjen e vendit. Ti je grua e forte! Mos harro, Grua e fortë, shoqëri e fortë. Mbështetjen time e keni deri në fund për të gjitha gratë dhe nënat shqiptare?, tha Basha./CNA.al

Lajmet e fundit nga