LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Basha me artistët në Vlorë/ Asqeriu: Të zgjedhin mes sundimtarit dhe shërbestarit

17 Mars 2021, 10:54, Politikë CNA

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka zhvilluar takimin e radhës elektoral në qytetin e Vlorës.

Mes qytetarëve të pranishëm kanë qenë edhe aktori i njohur, Bujar Asqeriu dhe dy nga grupi i Parodistëve të Vlorës. Aktori u shpreh se qytetarët duhet të jenë me vullnetin që me votën e tyre të vendosin fatin e tyre. Ku theksoi se duhet të zgjedhin mes sundimtarit dhe shërbestarit.

?Të zgjedhin mes sundimtarit dhe shërbestarit. Në Shqipëri duhet të jetë populli zot i arit, detit dhe tokës, dhe ai që do të zgjidhet të jetë në shërbim të këtij populli, që është shumë i zhgënjyer nga politika?– u shpreh Asqeriu.

Lajmet e fundit nga