LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Vajzat e shqiptarëve ruaji nga Likja”/ Meta i përgjigjet “flakë për flakë” Ramës

17 Mars 2021, 11:16, Politikë CNA

Presidenti Ilir Meta i është përgjigjur deklaratës së kryeministrit Edi Rama i cili tha dje se ?vajzat shqiptare duhen ruajtur nga Likja dhe harbutët që të rrethojnë?.

Meta tha se Rama po mundohet të spotojë vëmendjen nga plani i zgjedhjeve, ndërsa nuk ka ngurruar të kujtojë edhe sjelljen e kryeministrit me gratë.

?Nuk është ankuar ndonjë gazetare për prekje me dorë nga Ilir Meta. Ju e dini sesa i durueshëm kam qenë me të gjitha ju. Ju e dini se kush bën presion ndaj gjithë gazetereve të cilët bëjnë pyetje. Kemi vend për përmirësim në sjellje me gratë dhe vazja, do të bëjmë më të mirën në këtë drejtim, por kur rekomandimet të tilla vijnë nga një person që dihet sesi është sjellë me to, është qesharake dhe një përpjekje për të spostuar vëmendjen nga plani i vërtetë i zgjedhjeve?, u shpreh Meta./CNA.al

Lajmet e fundit nga