LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Ja çfarë shkakton vrapimi i tepërt

20 Prill 2015, 21:03, Lifestyle CNA

Sipas një studimi të fundit, vrapimi i tepërt shkakton vdekje të parakohshme. Është ky përfundimi ku kanë arritur disa studies në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Njerëzit që vrapojnë shumë, shpesh janë të kënaqur me veprimtarinë e tyre. Mirëpo sipas shkencëtarëve, ata që nuk ecin fare, kanë rrezikun të jetojnë akoma dhe më pak.

Studiuesit thonë se ende nuk e dinë shkakun e kësaj, por shprehen se kjo nuk është e lidhur me shëndetin e zemrës.Ata sugjerojnë se ideale do të ishte të bëhen aktivitete fizike mesatarisht.

 

18:00 Lifestyle

Sharmantja Donaldson

Si një prej ikonave të bukurisë dhe modës ajo rrezaton elega...

Lajmet e fundit nga