LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Vetitë kuruese të karrotës

20 Prill 2015, 12:00, Lifestyle CNA

Karrota është një produkt ushqimor që ka një rol të rëndësishëm në organizmin tonë. Ajo ka vlera të shumta ushqyese sidomos ka një rëndësi të veçantë në sistemin tonë imunitar.

Karrota është e pasur me një substancë të rëndësishme që njihet si felkarinoli. Felkarinoli është poliacetilen aktiv i karotës dhe krahas përbërësve të tjerë dhe betakarotenit dhe pejëzave nuntritive stimulon traktin digjestiv.

Gjithashtu ajo njihet për fuqinë e saj që ka për të luftuar dhe shkatërruar qelizat kancerogjene te njerëzit, siç mund të përmendim kancerin e mushkërive, i lëkurës dhe i gojës. /

17:00 Lifestyle

Shokon Sam Smith

Sam Smith na ka surprizuar të gjithëve me rënien e tij drast...

Lajmet e fundit nga