LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Uthulla e mollës maska ideale për puçrat në fytyrë

20 Prill 2015, 10:00, Lifestyle CNA

Uthulla e mollës është një produkt ideal që mund të përdoret për të kuruar një fytyrë me puçra. Uthulla e mollës balancon nivelin e pehashit (pH) të lëkurës dhe shmang vetitë antibakteriale dhe antiseptike për puçrrat e shkaktuara nga faktorët e sipër përmendur.

Gjithashtu përmban acid laktik dhe acid malik, të cilët ndikojnë në pastrimin dhe zbutjen e lëkurës.

Për përgatitjen e saj në fillim përzieni një lugë çaji uthull molle me tre lugë ujë. Pastroni fytyrën nga ?make up?-i dhe thajeni me një peshqir të pastër. Merrni një pambuk, lageni me masën e përgatitur dhe lyeni fytyrën duke shmangur zonën e syve. Lëreni për 10 minuta dhe shpërlajeni me ujë të vakët.

Kjo është një maskë e cila mund të përdoret 3 herë në javë.

17:00 Lifestyle

Shokon Sam Smith

Sam Smith na ka surprizuar të gjithëve me rënien e tij drast...

Lajmet e fundit nga