LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

FOTO/ Rekomandimi i stilistëve, cilat janë pulovrat më "IN" të sezonit

30 Nëntor 2023, 11:12, Trending CNA
FOTO/ Rekomandimi i stilistëve, cilat janë pulovrat më
Foto ilustruese

Ditët e ftohta nuk mund të na pengojnë të vishemi me stil. Stilistët rekomandojnë se pulovrat janë "heronjtë" e çdo gardërobe dimërore. Është zgjedhja e vazhdueshme që ne i drejtohemi sa herë që duam të ndihemi të sigurt dhe rehat jashtë shtëpisë.

Mund të mos mungojnë kurrë në listat e domosdoshme të dimrit, por kjo nuk do të thotë se janë të mërzitshme.

Tregu ofron një gamë të gjerë opsionesh, nga trikotazhet me thurje të veçantë dhe përshtatje të madhe deri te jakëzat me ngjyra të ndezura dhe modele interesante.

Përpos kësaj, pulovrat të japin mundësinë që t'i veshësh qoftë në përditshmëri apo edhe në raste më të veçanta. Shtroni një jakë të hollë poshtë këmishës suaj ose zgjidhni një stil "oversize" për t'u veshur mbi çdo fustan që tashmë keni.

Jaka e ekuipazhit është padyshim stili më i gjithanshëm, por ka disa gjëra për t'u marrë parasysh kur kërkoni për pjesën e përsosur.

Stilistët rekomandojnë që pulovrat të jenë nga fibra natyrale dhe të kenë një teksturë të pasur dhe të butë.

Në të njëjtën mënyrë si fustani i zi i vogël i përjetshëm, vijat breton nuk do të humbasin kurrë tërheqjen e tyre.

Së fundi, jaka breshkë është konsideruar trendi i sezonit. Për dimrin 2023-2024, thurjet më të trasha i kalojnë ato më të holla, dhe si rregull i përgjithshëm, sa më e lartë të jetë jaka, aq më mirë.

Këshilla jonë e stilit për të veshur xhaketën? Thjesht shtoni një buzëkuq të ndritshëm ose një palë vathë mbresëlënës.

Më poshtë, janë disa nga pulovrat më "in" që mund të blini për këtë sezon./CNA

 

Lajmet e fundit nga