LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Trendi më i fundit/ Këto veshje po “pushtojnë” rrjetin

12 Gusht 2023, 17:33, Trending CNA

Trendi më i fundit/ Këto veshje po “pushtojnë”

Vera nuk është e plotë nëse nuk ndalojmë në tregun e fermerëve, ku stendat janë të mbushura me fruta të shijshme, perime e zarzavate. 

Bota e modës është fokusuar pikërisht te tregu i fruta-perimeve.

Këtë sezon, markat e veshjeve dhe influencuesit kanë marrë frymëzim dhe kanë krijuar estetikën e me prodhime ushqimore.

Çantat me shalqi, aksesorët në formë limoni dhe fustanet me printe frutash e perimesh janë bërë artikuj “të nxehtë” këtë verë.

Trendi ka “pushtuar” rrjetet sociale dhe duket sikur çdo markë po na inkurajon të veshim rroba të këtij stili.

Kjo do të thotë që kjo verë dhe vjeshtë ka të bëjë me shijen e frutave dhe perimeve. Blini këto veshje dhe aksesorë të frymëzuar nga ushqimi për të nxjerrë në pah vajzën tuaj ushqimore të brendshme këtë sezon./ CNA

Lajmet e fundit nga