LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Të preferuarat e Hailey Bieber / “Kitten heel” nuk duhet të mungojnë në garderobën tuaj gjatë verës

21 Maj 2023, 16:02, Trending CNA

Të preferuarat e Hailey Bieber / “Kitten heel” nuk duhet

A ju kujtohen këpucët me taka të ulëta që i urrenit aq shumë si adoleshente, ndërkohë që u betuat se nuk do të hiqnit dorë kurrë nga këpucët e platformës? 

Epo, me ringjalljen e trendit minimalist të viteve '90, në vitin 2022 dhe sërish këtë vit ato janë rikthyer në trend dhe ne nuk mund të bënim më pa to. 

Kitten heel - në italisht "tacchi dattina" që do të thotë "taka vajzash", sepse ato kanë lindur për të mësuar vajzat gradualisht me lartësitë dhe t'i tregojnë ato elegante dhe të matura.

Kitten, takat e versionit "mules", janë shumë të njohura në "street style" dhe të pëlqyera nga të famshmit. 

Hailey Bieber, për shembull, kombinon "crop top"-in e saj të përditshëm dhe xhinset e gjera me taka "mules kitten" nga Jil Sander, një markë me një estetikë elegante dhe minimale, në një nuancë të verdhë pastel me diell.

Të preferuarat e Hailey Bieber / “Kitten heel” nuk duhet

Më poshtë do të gjeni disa nga modelet më të bukura që nuk duhet të mungojnë në garderobën tuaj./CNA.al

 

 

 

 

Lajmet e fundit nga