LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Këmishat e bardha, perfekte për ditët e nxehta në zyrë/ Ide dhe modele se si mund t’i kombinoni

23 Prill 2023, 17:25, Trending CNA

Këmishat e bardha, perfekte për ditët e nxehta në zyrë/

Këmisha e bardhë është padyshim ndër artikujt ikonë të modës. Ishte Coco Chanel ajo që e solli në gardërobën tonë, e cila e vodhi nga garderoba e meshkujve, duke nxjerr jashtë loje rregullat strikte të kohës së saj.

Divat e Hollivudit të viteve 30, 40 dhe 50 kthyen atë në një kult. Marlene Dietrich, Katharine Hepburn, Grace Kelly dhe Audrey Hepburn më pas kontribuan më shumë se të tjerët në përhapjen e veshjes, duke e shfaqur atë në filmat e tyre. 

Me kalimin e kohës, këmisha e bardhë është kombinuar dhe përshtatur në një mori versionesh, duke u kthyer në një kryevepër të modës.

Sot një këmishëmund të vishet në mënyra të ndryshme: e zbërthyer, nën korse apo thjeshtnjë këmishë oversize, është veshja që përfaqëson më së miri modernitetin.

Më poshtë gjeni disa ide se si mund t’i kombinoni ato:

1.Këmishë klasike e bardhë me xhaketën e zezë

Këmishat e bardha, perfekte për ditët e nxehta në zyrë/

2.Këmisha e bardhë oversize për t'u veshur me një fund midi

Këmishat e bardha, perfekte për ditët e nxehta në zyrë/Këmishat e bardha, perfekte për ditët e nxehta në zyrë/

3.Këmisha elegante e bardhë e gjatë si një fustan mini

Këmishat e bardha, perfekte për ditët e nxehta në zyrë/

4.Këmishë e bardhë e veshur, si në vitet '90

Këmishat e bardha, perfekte për ditët e nxehta në zyrë/

5.Këmisha e bardhë me kapuç është risia e pranverës verës 2023

Këmishat e bardha, perfekte për ditët e nxehta në zyrë/

 

 

Lajmet e fundit nga