LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Spanjë-Marok, publikohen formacionet zyrtare

6 Dhjetor 2022, 15:12, Sport CNA

Spanjë-Marok, publikohen formacionet zyrtare

Spanja do të përballet me Marokun në 1/8 e finales në Kampionatin Botëror.

Ndeshja që fillon në orën 16:00, do të luhet në stadiumin “Education City Stadium”.

"Furia e Kuqe" është favorite në letër dhe do të shpresojë që të kalojë këtë takim pa ndonjë vështirësi.

Në anën tjetër, Maroku do të tentojë të bëjë befasi dhe ta eliminojë ekipin spanjoll, për të kaluar në çerekfinale.

Formacionet zyrtare:

Maroku: Bono; Mazraoui, Aguerd, Saïss, Hakimi; Amrabat, Amallah, Ounahi; Boufal, En-Nesyri, Ziyech

Spanja: Unai Simón; Marcos Llorente, Rodri, Laporte, Jordi Alba; Gavi, Busquets, Pedri; Ferran Torres, Asensio, Dani Olmo.

Lajmet e fundit nga