LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

ZYRTARE/ Oliver Bierhoff largohet nga kombëtarja gjermane pas 18 vitesh...

6 Dhjetor 2022, 10:11, Sport CNA

ZYRTARE/ Oliver Bierhoff largohet nga kombëtarja gjermane pas 18 vitesh...

Menaxheri Oliver Bierhoff largohet nga kombëtarja gjermane pas 18 vitesh. Lajmi është bërë i ditur nga Federata Gjermane e Futbollit me një njoftim për mediat, ku palët kanë ndërprerë kontratën, e cila do të ishte e vlefshme deri në vitin 2024. Përcaktues ishte dështimi i kombëtares në Botërorin e Katarit.

Me gjasa, Bierhoff është viktima e parë e pastrimit dhe ‘revolucionit’ që do të bëjë Federata Gjermane e Futbollit, në kuadër të përgatitjeve të “Euro 2024”, i cili sikundër dihet do të organizhet në Gjermani.

Lajmet e fundit nga