LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Spanja me trajner të ri, zbulohet kush do i drejtojë iberikët pas Botërorit

5 Dhjetor 2022, 21:47, Sport CNA

Spanja me trajner të ri, zbulohet kush do i drejtojë iberikët pas

Marcelino Garcia Toral pritet të jetë trajneri i ri i Spanjës, raporton "Marca". Më herët u tha se trajneri aktual i kombëtares, Luis Enrique, do të largohet nga posti pas përfundimit të Botërorit në Katar.

57-vjeçari Toral drejtoi Sevillan, Villarreal, Valencia dhe shumë klube të tjera spanjolle. Puna e fundit e trajnerit ishte Athletic Bilbao, ku ishte nga janari 2021 deri në qershor 2022.

Kombëtarja spanjolle zuri vendin e dytë në grupin e Kupës së Botës, duke kaluar Japoninë përpara, por duke lënë pas gjermanët. Në 1/8 e finales ekipi i Enriques do të takohet me Marokun, ndeshja do të zhvillohet nesër më 6 dhjetor. 

Lajmet e fundit nga