LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

FOTO/ Disfata ndaj Kroacisë me penallti, tifozët japonezë japin sërish shembull në Katar

5 Dhjetor 2022, 21:13, Sport CNA

FOTO/ Disfata ndaj Kroacisë me penallti, tifozët japonezë japin

Japonia është eliminuar nga Kroacia në fazën e 1/16 në Botërorin e Katarit. Pavarësisht humbjes, tifozët sërish kanë dhënë shembull në shtetin arab.

ESPN raporton se pas ndeshjes, ata kanë qëndruar në stadium dhe kanë pastruar tribunat ku ishin të vendosur.

Rikujtojmë që edhe në ndeshjen debutuese në fazën e grupeve ku mposhtën Gjermaninë, ata pastruan me devotshmëri stadiumin.

Pavarësisht fitores apo humbjes, japonezët kanë bërë të gjithë për vete me sjelljet shembullore në Botëror.

FOTO/ Disfata ndaj Kroacisë me penallti, tifozët japonezë japin

FOTO/ Disfata ndaj Kroacisë me penallti, tifozët japonezë japin

Lajmet e fundit nga