LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Japoni-Kroaci, Brozoviç thyen rekordin që vendosi vetë në "Rusi 2018"

6 Dhjetor 2022, 13:23, Sport CNA

Japoni-Kroaci, Brozoviç thyen rekordin që vendosi vetë në

Marcelo Brozoviç ka vendosur një rekord të ri në "Katar 2022". Në ndeshjen me Japoninë, të cilën Kroacia e fitoi vetëm pas penalltive dhe siguroi fazën e çerekfinaleve, performanca që bie më shumë në sy është ajo e Brozoviçit.

Kroati ka vendosur një rekord të ri, duke thyer shifrat e vendosura po nga ai, por në Botërorin "Rusi 2018".

Në 90 minuta në fushë e lojë dhe së bashku me kohën shtesë kroati përshkoi 16.7 kilometra, nga 16.33 që kishte bërë në Rusi katër vite më parë.

Lajmet e fundit nga