LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

ZYRTARE/ Eliminimi nga Botërori i Katarit, një tjetër kombëtare ngel pa trajner

6 Dhjetor 2022, 12:30, Sport CNA

Pas Roberto Martinezit nga Belgjika dhe Tata Martinos nga Meksika, një tjetër trajner ka dhënë dorëheqjen nga drejtimi i kombëtares pas eliminimit nga Botërori. Bëhet fjalë për teknikun Paulo Bento, i cili nuk do të drejtojë më Korenë e Jugut.

Në intervistën pas disfatës 4-1 me Brazilin, portugezi u shpreh se ky ishte një vendim i marrë që në shtator dhe se tani do të pushonte për disa kohë.

Bento erdhi në krye të Koresë së Jugut në vitin 2018 dhe fitoi 35 nga 57 ndeshjet që ka luajtur.

Lajmet e fundit nga