LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Emër surprizë për stolin e Belgjikës, ja kush pritet ta marrë vendin e Martinezit

6 Dhjetor 2022, 14:49, Sport CNA
Emër surprizë për stolin e Belgjikës, ja kush pritet ta

Belgjika u përball me një eliminim të turpshëm që në fazën e grupeve në Botërorin e Katarit dhe pas kësaj, trajneri i “Djajve të Kuq” të Europës, Roberto Martinez, u shpreh se hoqi dorë nga drejtimi i tyre.

Menjëherë anëtarët e federatës belge janë vënë në ndjekje të një trajneri të ri për të zëvendësuar spanjollin, i cili shkroi historinë në Botërorin e 2018, ku renditi Belgjikën në vendin e tretë.

Siç bën me dije “The Sun”, emri i parë në listë është ish-mbrojtësi belg, Vinsent Kompani. 36-vjeçari aktualisht në krye të Bërnlejt në Angli dhe një ofertë nga kombëtarja belge do ta mirëpriste me shumë kënaqësi, edhe pse ende nuk ka shumë vite eksperiencë në punën e trajnerit.

Një tjetër opsion është edhe Herve Renard. Francezi i cili shkroi historinë me Arabinë Saudite duke mundur në grupe Argjentinën e Leo Mesit, mund të bëjë një hap të madh në karrierë, duke nënshkruiar me një nga gjigantët e Europës.

Lajmet e fundit nga