LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Mesi-Mbape-Nejmar "show", ky është Botërori i PSG-së/ Yjet e Al-Khelaifit dhurojnë spektakël

6 Dhjetor 2022, 13:35, Sport CNA

Mesi-Mbape-Nejmar "show", ky është Botërori i

Ky është Botërori i yjeve, është Botërori i PSG-së, të paktën deri më tani, pasi yjet e Al-Khelaifit po shkëlqejnë në Katar. Pas "show" të dhuruar nga Mesi dhe Mbape, ishte radha e Nejmarit për të udhëhequr Brazilin e tij, rikuperim në kohë rekord dhe një penallti e konvertuar në gol.

Nejmar vrau makthet e së kaluarës, ky ishte goli i tij ishte i 76-të me fanellën e “Seleçaos”, një më pak se legjenda Pele, ishte pikërisht ideja e tij që në fund të ndeshjes të festonte me banerin e Pele në duar në shenjë nderimi ndaj mbretit, fronin e të cilin shpreson ta arrij që në ndeshjen me Kroacinë.

Yjet e PSG-së po dhurojnë spektakël duke vendosur rekorde të shumta. Messi shënoi golin e tij të nëntë në Botërore duke kaluar Maradonën ndërsa Mbappe në moshën 24-vjeçare kalon me radhë yje si Messi, Ronaldo e shumë të tjerë, ndërsa i vihet pas rekordit të Pele si i vetmi që ka fituar dy Botërore radhazi.

Lajmet e fundit nga