Thojini mirupafshim pranverës/ Çfarë parashikojnë sinoptikanët për motin nesër

31 Maj 2022, 17:05, Sociale CNA
Thojini mirupafshim pranverës/ Çfarë parashikojnë
Foto ilustruese

Përfundon me ditën e sotme edhe pranvera meteorologjike. Anticikloni i Azoreve, do të ndikojë në Mesdhe dhe periferia e tij prek vendin. Ky ndikim, do të sjellë mot të kthjellët me vranësira kalimtare në zonat malore të vendit dhe në alpe, shi të izoluar.

Sipas Shërbimit Meteorologjik Ushtarak, era do të fryjë e lehtë e mesatare në bregdet nga juglindja e veriperëndimi. Valëzim në dete pritet të jetë i forcës 2 ballë.

Temperaturat parashikohen:

në zona malore 11 deri 31°C

në zona e ulëta 12 deri 35°C

në zona bregdetare 15 deri 32°C./ B.A. - CNA.al

Lajmet e fundit nga