“Digjet” Shqipëria/ Meteorologia paralajmëron valën e të ‘nxehtit afrikan’ nga e enjtja

30 Maj 2022, 20:41, Sociale CNA
“Digjet” Shqipëria/ Meteorologia paralajmëron valën e
Foto ilustruese

Vala e të ‘nxehtit afrikan’ që ka pushtuar vendin tonë do të përkeqësohet në ditët në vijim.

Meteorologia Tanja Porja ka bërë me dije se nga mesdita e nesërme do të kemi rritje të temperaturave si në mëngjes dhe në mesditë.

“Edhe nesër në orët e para të ditës presim reshje në veri dhe në zonat qendrore, por bëhet fjalë vetëm për orët e para të ditës dhe më pas kemi kthjellime të kushteve të motit.

Kthjellim ky i cili do të mbizotërojë në territorin shqiptar të mërkurën, të enjten dhe më tutje.

Pas të enjtes priten temperatura mjaft të larta në vend duke bërë që temperaturat të ngrihen deri në 37-38 gradë celcius”, ka thënë Porja./E.T-CNA.al

“Digjet” Shqipëria/ Meteorologia paralajmëron valën e

Lajmet e fundit nga