Temperaturat deri në 31°C / Parashikimi i motit për ditën e sotme

31 Maj 2022, 08:10, Sociale CNA
Temperaturat deri në 31°C / Parashikimi i motit për ditën e
Foto ilustruese

Sipas MeteoAlb, vendi ynë do të dominohet në pjesën më të madhe të tij nga kushtet e qëndrueshme atmosferike, ku parashikohet që në orët e para të ditës të kemi mbizotërim të kthjellimeve në ultësirën perëndimore dhe kalime të pakta vranësirash në zonat malore.

Ndërsa orët vijuese sjellin vranësira të lehta në territor, ku më të fokusuara do të jenë në zonat malore duke krijuar mundësi për shira të izoluar në zonat veriore dhe pjesërisht qendrore.

Parashikimi i motit për ditën e sotme, kthjellime dhe temperatura deri në 32 gradë. Temperaturat e ajrit do të rriten në mëngjes dhe në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 9°C deri në 31°C.

Era do të fryjë mesatarisht në det me shpejtësi mbi 35 km/h nga drejtimi verior duke krijuar dallgëzim mbi 2 ballë./ CNA.al

Lajmet e fundit nga