E fundit!

x

Moti i nxehtë ‘pushton’ vendin/ Si pashikohen temperaturat për nesër

1 Qershor 2022, 17:02, Sociale CNA
Moti i nxehtë ‘pushton’ vendin/ Si pashikohen temperaturat
Foto ilustruese

Ashtu si sot edhe për ditën e nesërme vendi ynë do të ndikohet nga kushte të qëndrueshme meteorologjike.

Në këtë mënyrë moti parashikohet i kthjellët në të gjithë territorin përjashtuar vranësirat e pakta kalimtare në relievet e larta malore në lindje në orët e mesditës deri ato të pasdites.

Sipas Shërbimit Meteorologjik Ushtarak, këto vranësira do të shoqërohen me reshje shiu të izoluara dhe të dobëta.

Era do të fryjë e lehtë e mesatare në bregdet me drejtim veriperëndim dhe jugperëndim. Për shkak të masave ajrore me origjine jugore nesër pritet mot i nxehtë.

Temperaturat parashikohen:

në zona malore 14 deri 32°C;

në zona e ulëta 15 deri 36°C;

në zona bregdetare 18 deri 33°C./ B.A. – CNA.al

Lajmet e fundit nga