LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Zgjedhjet e 14 majit/ Përçarësit e PD-së, me kandidat në Dimal

31 Janar 2023, 14:25, Politikë CNA

Zgjedhjet e 14 majit/ Përçarësit e PD-së, me kandidat

Grupi i përçarësve ka nxjerrë një tjetër kandidat për kryetar bashkie.

Ai është Dritan Sula, që do të futet në garë për Bashkinë Dimal.

Sula, diplomuar në Universitetin Bujqësor të Tiranës, është një njeri aktiv në politikë dhe jetën e tij profesionale dhe shoqërore e ka të lidhur me vendlindjen e tij.

Zgjedhjet e 14 majit/ Përçarësit e PD-së, me kandidat

“Sula është aktiv në Partinë Demokratike që në vitin 1991, kur i’u bashkua lëvizjes antikomuniste për rrëzimin e diktaturës, për të vijuar më pas me themelimin e PD-së në vendlindjen e tij, deri në drejtimin e degës së saj, funksion të cilin e mban dhe sot.

Dritan Sula me kandidimin e tij për bashkinë Dimal, synon që të jetë në shërbim të bashkëqytetarëve të vet, duke ofruar një projekt konkret, për të rikthyer Bashkinë tek qytetarët, të cilët gjatë qeverisjes së Rilindjes janë nëpërkëmbur e lënë në harresë nga bashkia”, thuhet në njoftimin e publikuar në rrjete sociale, nga grupi i përçarësve./CNA.al

Lajmet e fundit nga