LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Kryemadhi: McGonigal është përdorur për të shantazhuar Metën

30 Janar 2023, 22:37, Politikë CNA
Kryemadhi: McGonigal është përdorur për të shantazhuar
Deputetja e Partisë së Lirisë, Monika Kryemadhi

Deputetja e Partisë së Lirisë, Monika Kryemadhi, ka ngritur disa pretendime për ish-zyrtarin e arrestuar të FBI-së, Charles McGonigal.

Kryemadhi tha në një intervistë me Ilir Babaramon se McGonigal ka bërë një takim dhe është përdorur për të shantazhuar Ilir Metën, në kohën kur ky i fundit ishte President.

“Janë përdorur edhe instrumente të tjerë. Rasti në dijeninë time Charles McGonigal është takuar edhe për të shantazhuar edhe presidentin e Meta. Janë disa gjëra e që e çojnë tek presidenti Meta. Ne kemi shumë ndërhyrje të tjera. Ka biznesmenë që janë shantazhuar me idenë e "non-gratës". Ka disa gjyqtarë që janë shantazhuar me vetttingun.

Është përdorur McGonigal. Për të kaluar vettingun mjafton që Edi Rama të nisë një SMS dhe mbaron punë. Është shantazhuar ish-Presidenti. Është përdorur për të krijuar hapësira apo mundësia për të shantazhuar apo bllokuar Presidentin e asaj kohe. Filluan me Ilir Metën dhe dështuan me individin Ilir Meta”, theksoi ajo./ B.A. – CNA.al

Lajmet e fundit nga