LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Zgjedhjet vendore/ PSD dorëzon kandidatët për anëtarë të KZAZ-ve

30 Janar 2023, 17:57, Politikë CNA
Zgjedhjet vendore/ PSD dorëzon kandidatët për anëtarë
Tom Doshi, kryetar i Partisë Socialdemokrate

Partia Socialdemokrate ka dorëzuar mbrëmjen e sotme kandidaturat për anëtarë të KZAZ-ve në Komsionin Qendror të Zgjedhjeve.

Më parë, emrat e kandidatëve për anëtarët e KZAZ-ve janë drëzuar edhe nga PS-ja, PL-ja dhe dy grupet e PD-së.

Kujtojmë se nga shorti që hodhi KQZ, KZAZ-të me numër çift do t’i drejtojë PS, e ndërsa KZAZ-të me numër tek do t’i drejtojë PD-ja.

Në KZAZ, 2 nga anëtarët do të jenë të PS-së, 2 të PD-së, 1 i PSD-së dhe një i PL-së./ B.A. - CNA.al

Lajmet e fundit nga