LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Kush po gënjen për koalicionin e Lulzim Bashës?

29 Janar 2023, 15:10, Politikë CNA

Kush po gënjen për koalicionin e Lulzim Bashës?

Në media dhe nga disa analistë lakohet se Lulzim Basha është gati duke bërë koalicionin e tij, duke abuzuar kështu se në zgjedhje mund të ishte koalicioni i dytë me 5 apo 6 parti dhe Berisha dhe Meta të kenë koalicionin e tretë, duke mos fituar asnjë bashki.

Në fakt, ky skenar u provua me 6 mars 2022 dhe e panë të gjithë. I njëjti skenar që po hidhet sërish duket të jetë një "fake news" dhe abuzim politik i dirigjuar sa në zyrat e rilindjes sa në paradhomat e Lulzim Bashës.

Deklarojnë 6 parti në koalicion me Bashën dhe abuzohet me to. Thuhet se do të jetë PDIU e Shpëtim Idrizit.

Kush po gënjen për koalicionin e Lulzim Bashës?

Në fakt kjo parti është afruar me Qeverinë e Ramës dhe do të dalë e vetme në zgjedhje duke konkurruar për Këshillat Bashkiakë. Idrizi dhe të tijtë e kanë braktisur opozitën dhe po shkojnë drejt Qeverisë.

Deklarohet se do të jetë Bindja Demokratike në koalicion me Lulzim Bashën. Dhe kjo është një gënjeshtër.

Kush po gënjen për koalicionin e Lulzim Bashës?

Bindja Demokratike do të kandidojë për Këshillat Bashkiakë, aty ku do të mundet të ketë kandidatë.

Dashamir Shehi i LZHK-së, sërish do të kandidojë për këshillat si pjesë e koalicionit opozitar me Berishën.

Kush po gënjen për koalicionin e Lulzim Bashës?

Vangjel Dule firmosi publikisht me koalicionin Berisha-Meta.

Kush po gënjen për koalicionin e Lulzim Bashës?

Ndërsa Agron Duka i Partisë Agrare Ambjentaliste, ka deklaruar sërish se do të ishte me koalicionin opozitar Berisha-Meta dhe se do të kandidojë vetëm për Këshillat Bashkiakë.

Kush po gënjen për koalicionin e Lulzim Bashës?

Deri në këto momente asnjë parti opozitare nuk ka deklaruar koalicion me Lulzim Bashën. Asnjë nuk shkon në koalicionin me Bashën, pasi gjatë kohës kur ishte në krye të PD-së, i mashtroi dhe i keqpërdori./CNA.al

Lajmet e fundit nga