LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Jorida Tabaku, si avokate e Bashës/ Financimi rus, njollë e lëshuar nga gojët dashakeqe

28 Janar 2023, 11:05, Politikë CNA

Jorida Tabaku, si avokate e Bashës/ Financimi rus, njollë e

Deputetja e grupit të vulës, Jorida Tabaku ka dalë në mbrojtje të ish-kreut të PD-së, Lulzim Basha, përsa i përket financimeve ruse në 2017-ën, kohë kur drejtonte demokratët.

Duke reaguar për akuzat se ish-zyrtari i FBI-së, Charles McGonigal ka marrë para ruse, Tabaku thotë se financimi rus është një njollë e lëshuar nga gojët dashakeqe dhe e gatuar në zyrat e Kryeministrisë.

““Buza që flet të vërtetën, qëndron përgjithmonë, kurse gjuha që gënjen vetëm për pak kohë.” (Proverbat 12;19)

Për mbi katër vjet, shqiptarët janë helmuar nga mashtrimi se Partia Demokratike është financuar nga rublat ruse. Një njollë e lëshuar nga gojët dashakeqe dhe e gatuar në zyrat e kryeministrisë që nuk kanë lënë shpifje pa drejtuar karshi nesh.

Shqiptarët kanë nevojë të dinë kush, si dhe çfarë ka ndodhur mes Ramës dhe agjentit të FBI paguar nga rusët?!

Duan të dinë se si oligarku Putinit përfitoi status investitorit strategjik menjëherë, pasi u fut në listën e zezë të SHBA?

Shqiptarët duan transparencë për çfarë ka ndodhur me koncesionet që u jepen oligarkëve rus ndërsa paguhen para korrupsioni për të sulmuar PD!”, shkruan ajo në rrjetet sociale.

Ndërkohë, kujtojmë se ditën e djeshme kreu i PD-së, Sali Berisha i bëri thrrje Bashës të dalë dhe të flasë për financimet ruse.

Kjo pasi, Berisha ngriti akuzat se kryeministri Edi Rama ka paguar Charles McGonigal për të hetuar mbi lobimin me para ruse të PD./ B.A. - CNA.al

Lajmet e fundit nga