LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Skandali McGonigal/ Berisha, thirrje FBI-së dhe Kongresit amerikan

27 Janar 2023, 12:56, Politikë CNA

Skandali McGonigal/ Berisha, thirrje FBI-së dhe Kongresit amerikan

Kreu i PD-së, Sali Berisha, konferencën e përjavshme për mediat, e ka nisur me skandalin “McGonigal”.

Berisha u ka bërë thirrje FBI-së dhe Kongresit Amerikan që të hetojnë Ramën.

“Edi Rama e ka shndërruar Tiranën, zyrën e tij, në një kënetë të vërtetë, me oligarkë.

Jo rastësisht kanë zgjedhur Ramën, megjithatë i bëj thirrje FBI-së dhe Kongresit të SHBA-së, të hetojnë me seriozitetin më të madh cilat janë pikat që i bashkojnë Ramën me McGonigal.

Kush e solli, kush e rekomandoi, kush qëndron në mes të këtij akti makabër", ka thënë Berisha./CNA.al

 

Lajmet e fundit nga