LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Pas Partisë Demokratike/ Edhe PL-ja dorëzon kandidaturat për anëtarë të KZAZ-ve në KQZ

28 Janar 2023, 14:37, Politikë CNA

Pas Partisë Demokratike/ Edhe PL-ja dorëzon kandidaturat për

Partia e Lirisë ka dorëzuar ditën e sotme kandidaturat për anëtar të KZAZ-ve në Komsionin Qendror të Zgjedhjeve.

Nga shorti që hodhi KQZ, KZAZ-të me numër çift do t’i drejtojë PS, e ndërsa KAZAZ-të me numër tek do t’i drejtojë PD-ja.

Në KZAZ, 2 nga anëtarët do të jenë të PS-së, 2 të PD-së, 1 i PSD-së dhe një i PL-së.

Deri më tani, për anëtarët e KAZA-ve kanë dorëzuar kandidaturat Partia Demokratike dhe PL-ja e Ilir Metës./ B.A. - CNA.al

Lajmet e fundit nga