LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Kush e shoqëroi?/ Mediu vizitë në Uashington, zbardhet arsyeja e takimit me kongresmenët amerikanë

30 Janar 2023, 11:55, Politikë CNA

Kush e shoqëroi?/ Mediu vizitë në Uashington, zbardhet arsyeja e

Kreu i PR-së, Fatmir Mediu, është takuar gjatë vizitës së tij në SHBA me kongresmenë në Washington DC.

Vetë Mediu me anë të një postimi në rrjete sociale ka zbuluar arsyen e vizitës, teksa shkruan se qëllimi ishte për zhvillimin e ‘Forumit të Sigurisë’, si të kundërbalancojmë agresionin rus në Ukrainë dhe influencën negative të Kinës në Ballkan.

Forumi do të mbahet në 31 janar ku pjesëmarrëse do të jenë 20 shtete të Europës Juglindore, teksa Mediu është organizator bashkë me Kongresmenin Pete Session.

“Washington DC

 Gjatë darkës me Kongresmenin Pete Sessions me të cilin kam organizuar Forumin e Sigurisë “Si të kundërbalancojmë agresionin Rus në Ukrainë dhe influencën negative te Kinës në Ballkan” i cili do zhvillohet në dt 31 Janar në Kongresin Amerikan me përfaqësues nga 20 shtete të Europës Juglindore, ishte kënaqësi e vecantë të takoja me kryetarin e Kongresit të SHBA z. Kevin McCarthy. Në këtë darkë ishim së bashku me kolegen, deputeten e PD znj.Dhurata Cupi”, shkruan Mediu./CNA.al

Kush e shoqëroi?/ Mediu vizitë në Uashington, zbardhet arsyeja e

Lajmet e fundit nga