LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Kërkesa për shkarkimin e Nikollës/ PS, me “dorë të hekurt”: Kush thyen rregullat, jashtë Kuvendit  

30 Janar 2023, 11:28, Politikë CNA
Kërkesa për shkarkimin e Nikollës/ PS, me “dorë
Foto ilustruese

Kreu i Grupit parlamentar të PS-së, Taulant Balla, pas mbledhjes me grupin parlamentar, në një deklaratë për mediat është shprehur se situata në Kuvend është kthyer qesharake, duke iu referuar tensioneve dhe debateve të ashpra nga seanca e kaluar parlamentare.

Gjithashtu ka komentuar kërkesën e opozitës për të shkarkuar kryeparlamentaren Lindita Nikolla, duke thënë se ajo ka zbatuar thjesht rregulloren e Kuvendit.

Ndër të tjera, Balla tha se deputetët që thyen rregulloren e Kuvendit nuk duhet të marrin pjesë në seanca.

Kujtoj që të gjithë jeni në dijeni se rregullorja e Kuvendit përcakton qartë se si disponon kryetarja në momentin që bllokohet foltorja e Kuvendit.

Në këtë rast është miratimi i çështjeve që ka në rendin e ditës.

Deputetët që thyen rregulloren e Kuvendit të mos marrin pjesë në seanca”, ka thënë Balla./ CNA.al

Lajmet e fundit nga