LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Aldo Bumçi: Cilat janë 3 bashkitë e mëdha që PD-ja do t’i fitojë me siguri

30 Janar 2023, 22:58, Politikë CNA
Aldo Bumçi: Cilat janë 3 bashkitë e mëdha që PD-ja do
Ish-deputeti demokrat, Aldo Bumçi

Ish-deputeti demokrat, Aldo Bumçi thotë se Partia Demokratike nuk do ta humbasë bashkinë e Shkodrës në zgjedhjet lokale të 14 majit.

Në emisionin “Now” në Euronews Albania, Bumçi u shpreh se PD-ja do të fitojë edhe bashkitë në Tiranë, Durrës e Elbasan.

“Ne nuk e humbim Shkodrën. Kjo aleancë ka qenë edhe në 2015-n dhe kemi fituar me mbi 10 mijë vota. Është fakt, në 2015-n. Këtë herë ne fitojmë Tiranën, Durrësin dhe Elbasanin. “, theksoi ai./  Euronews Albania

Lajmet e fundit nga