LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Pasi e akuzoi për tradhti/ Kryemadhi merr në mbrojtje Bashën

30 Janar 2023, 22:50, Politikë CNA
Pasi e akuzoi për tradhti/ Kryemadhi merr në mbrojtje Bashën
Deputetja Monika Kryemadhi

Deputetja Monika Kryemadhi ka marrë në mbrojtje ish-kryetarin e Partisë Demokratike, Lulzim Basha, të cilin e ka akuzuar për tradhti.

Kryemadhi tha në një intervistë me Ilir Babaramën 225 mijë dollarët e dhënë për Charles McGonigal nuk janë dhënë për Lulzim Bashën.

Deputetja deklaroi se Basha ishte peng, pasi pretendon se kryeministri Edi Rama e kishte në xhep që nga marrëveshja e majit 2017.

“225 mijë dollarët që janë dhënë tek bodrumi, nuk janë dhënë për Lul Bashën se më 17 maj e kishte në xhep Lulzim Bashës. Çështja e Bashës vjen në rastin për t’u shantazhuar për ta larguar opozitën nga parlamenti. Edhe rasti i Tom Doshit është përdorur në formë gjobe, që t’i heqin non gratën. Në momentin që dështuan me Ilir Metën duhet të ishte vendosur në cep opozita. Duhej dobësuar opozita. Largimin e opozitës nga institucionet për atë kohë për mënyrën sesi u servir.

Nga buxheti i shtetit janë paguar pas shkurtit 2019 vijon lobimi i qindra milionave euro në kuadrin e formave të lobimit. Në këtë rast edhe përdorimi opozitës i dha të gjitha instrumentet në dorë Edi Ramës. Për herë të parë në historinë e FBI-së ke një drejtor që përballet me një akuza të tilla. Basha ka qenë peng, nuk është viktimë. Po të donin më shantazhonin dhe mua. Basha është shantazhuar për çështjen Muzin pasi artë e Bashës nuk janë të dala nga llogaria e PD-së”, theksoi ajo./ B.A. – CNA.al

Lajmet e fundit nga