LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Dosja e bujshme në SPAK/ Kryebashkiaku që mund të "digjet" nga Rama

30 Janar 2023, 22:59, Politikë CNA
Dosja e bujshme në SPAK/ Kryebashkiaku që mund të
Kryeministri Edi Rama

Qerim Ismailaj është kryebashkiaku aktual i Mallakastrës dhe kandidati i mbështetur nga PS në zgjedhjet e 14 majit.

Gazetarja e Euronews Albania, Eksiola Shehu sqaroi në “Noë me Erla Mëhillin” se Ismailaj nuk është ende i rikonfirmuar.

“Ka një pikëpyetje për shkak të çështjes së tij në SPAK aktualisht. Partia Demokratike ka kallëzuar atë në vitin 2021 sepse nuk ka deklaruar në formularin e dekriminalizimit një dënim në shtetin grek sa i takon falsifikimit të vulave dhe stampave,” – u shpreh Shehu.

Gazetarja tha se ka kohë deri në 26 mars që Rama të rikonfirmojë kandidaturën e Qerim Ismailajt./ Euronews Albania

Lajmet e fundit nga