LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Zgjedhja e 'kupolës' së PD/ Berisha: Po përpiqemi të mos dublojmë funksionet

3 Qershor 2022, 15:54, Politikë CNA
Zgjedhja e 'kupolës' së PD/ Berisha: Po përpiqemi
Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha, ka dhënë një prononcim për mediat pas mbledhjes me Kryesinë për të zgjedhur “kupolën” e re drejtuese të partisë më të madhe opozitare.

Berisha tha se PD ka si synim që të mos dublikojë funksionet dhe të bëjë një shpërndarje të mire.

“Statuti të përcaktojë /3 e këtij forumi dhe niveli më i lartë të jetë nga zonjat. Dominojnë gra dhe vajza shumë të kualifikuara. Unë sot jam këtu për këto që ju dëgjuat përse doni të klononi lajmin tim, sa e ndershme është kjo. . Majlinda Bregu është një figurë e respektuar nga PD por unë sot s’jam këtu para jush për këtë pjesë. Siç e shihni kemi pasur synim prurjet e reja dhe janë jo një por disa. Ne përpiqemi të mos dublikojmë funksionet. Të gjithë ata që mund të jenë këtu anëtar kryesie largohen nga Kryesia, nuk mbajnë postin edhe anëtar edhe Kryesi”, theksoi ish-kryeministri./ B.A.  - CNA.al

Lajmet e fundit nga