LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Sondazhi/ Popullariteti i kandidatëve kryesorë në garën për Tiranën

17 Shkurt 2023, 22:59, Politikë CNA

Sondazhi/ Popullariteti i kandidatëve kryesorë në garën

Të pyetur nga Barometri në Euronews Albania në lidhje me popullaritetin e kandidatit të PS, Erion Veliaj për Bashkinë Tiranë, 21.7% e kryeqytetasve kanë mendim shumë pozitiv dhe 38.4% kanë mendim pozitiv.

Ndërkohë, 17.9% kanë qëndrim negativ në lidhje me popullaritetin e Veliajt dhe 18.6% kanë mendim shumë negativ.

Sondazhi/ Popullariteti i kandidatëve kryesorë në garën

Për kandidatin e PD për Bashkinë Tiranë, Belind Këlliçi, 12.2% kanë mendim shumë pozitiv dhe 21.6% kanë mendim pozitiv. Ndërsa 17% e qytetarëve të Tiranës ka mendim negativ dhe 14.3% kanë mendim shumë negativ për të.

Sondazhi/ Popullariteti i kandidatëve kryesorë në garën

Nga ata që kanë mendim pozitiv për Veliajn, 91.2% janë votues të PS dhe vetëm 17.8% votues të PD.

Nga ata që kanë mendim pozitiv për Këlliçin, 80% janë votues të PD dhe vetëm 17.9% votues të PS./ Euronews Albania

Sondazhi/ Popullariteti i kandidatëve kryesorë në garën

Lajmet e fundit nga