LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Këlliçi, në terren/ Rendit mangësitë në infrastrukturën e Tiranës

17 Shkurt 2023, 21:41, Politikë CNA
Këlliçi, në terren/ Rendit mangësitë në
Kandidati i PD-së për Tiranën, Belind Këlliçi

Kandidati i PD-së për Tiranën, Belind Këlliçi, ka zbritur sërish në terren për të diskutuar me qytetarët mbi problem që ata hasin në jetën e përditshme.

Me anë të një statusi në rrjetet sociale, Këlliçi ka publikuar pamje nga takimet, ndërsa evidenton mangësitë në infrastrukturë.

Ai thekson se trotuaret janë shumë të vogla, rruga nuk ka bankina, kafenetë kanë zënë hapësirat publike dhe në rrethinat e pallateve në ndërtim duhet të ruhesh kur kalon.

“Është sfidë e përditshme të ecësh në një qytet me trotuarë dy pëllëmbë, në rrugë pa bankina, përmes kafeneve që lejohen të përdorin hapësirat publike apo në rrethimet e pallateve të shumta në ndërtim, nga të cilat duhet të ruhesh nga rënia e objekteve.

E vetmja kënaqësi e ecjes është takimi si bashkëqytetarë, si kalimtarë në të njëjtat rrugë e trotuarë. U ndala në lagjet e Njësisë 5 për të shkëmbyer dy fjalë me banorët dhe kalimtarët që u duhet çdo ditë të shkojnë aty dhe prej aty në punë, shkollë e shtëpi”, shkruan Këlliçi./ CNA.al

Lajmet e fundit nga