LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Opozita në protestë/ 1500 efektivë policie zbresin në terren

3 Mars 2023, 10:30, Politikë CNA

Opozita në protestë/ 1500 efektivë policie zbresin në terren

Mbi 1500 efektivë policie janë angazhuar për mbarëvajtjen e protestës së thirrur nga opozita para Kryeministrisë.

Protesta pritet që të zhvillohet në orën 12:00, ndërsa kujtojmë se në orën 11:00 pritet që të merret vendimi nga Gjykata e Apelit për vulën e PD-së.

Kreu i PD-së, Sali Berisha, ka thirrur një protestë kombëtare, ku për pasojë, në disa akse rrugore do të bllokohet qarkullimi. Konkretisht, në bulevardin “Dëshmorët e Kombit”, sheshin “Nënë Tereza”, rrugën “Ismail Qemali”, nga kryqëzimi i Rrugës së Elbasanit me rrugën “Ibrahim Rugova”, rruga “Papa Gjon Pali II”, bulevardi “Zhan D’Ark” dhe bulevardi “Bajram Curri”, nga kryqëzimi i Rrugës së Elbasanit me rrugën “Ibrahim Rugova”.

Berisha ka deklaruar për mediat se kjo protestë nuk ka lidhje me gjyqin./CNA.al

 

 

Lajmet e fundit nga