LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Rama po sillet si sulltan”/ Malltezi: Nuk pyet për Kushtetutë e as për parlament

3 Mars 2023, 10:18, Politikë CNA
“Rama po sillet si sulltan”/ Malltezi: Nuk pyet për
Anëtari i Këshillit Kombëtar të PD-së, Jamarbër Malltezi

Anëtari i Këshillit Kombëtar të PD-së, Jamarbër Malltezi, ka komentuar situatën aktuale politike në vend.

Gjatë një interviste, Malltezi është shprehur se kryeministri Edi Rama po sillet si sulltan dhe po e kthen vendin në një sulltanat duke mos pyetur as për Kushtetutën dhe as për parlamentin.

 “Ajo që ne po shohim çdo ditë e më shumë është që Edi Rama po sillet si sulltan, po e kthen këtë vend në sulltanat, po thotë që unë nuk pyes për Kushtetutë, po thotë që unë nuk pyes për parlament”, tha Malltezi.

Më tej ai foli edhe për gjyqin për vulën e PD-së, duke thënë se qeveria po i bën presion të madh gjyqësorit.

"Në rast se do të bëhen masha të Qeverisë, marrin mbi vetë të hyjnë për çmim Gines", është shprehur Malltezi me nota ironie./ CNA.al

Lajmet e fundit nga