LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Rama provokon opozitën para protestës/ “Të mendosh që kanë qeverisur Shqipërinë”

3 Mars 2023, 09:31, Politikë CNA

Rama provokon opozitën para protestës/ “Të mendosh që

Vetëm pak orë para protestës, kryeministri Edi Rama, ka publikuar një pjesë të deklaratës së tij në Kuvend, ku shënjestron opozitën.

Ndryshe nga herët e tjera ku postimet e tij nisin me projekte, kryeministri Rama, përmes kësaj deklarate provokon opozitën duke ndarë vetëm videon dhe duke mos shtuar asnjë koment tjetër.

Këtu shihet përditë një narrativë sa halucinante aq edhe qesharake mbi mënyrën se si funkisonojnë shtetet apo se si veprojnë zyrtarë të caktuar të huaj ndaj të cilëve ushqyesit e kësaj narrative kanë mërira të thella të natyrës Haxhi Qamiliste.

Sipas tyre Departamenti i Shtetit është një byrektore që gjizën e merr nga unë, brumin e merr nga Sorosi, okllainë e merr nga Charli, drutë për furrën i merr nga personi A me origjinë nga Tropoja, tavën e byrekut nga personi B me origjinë nga Skrapari, letrën për të mbështjellë byrekun ia çon Kimetja dhe pasi Sekretari i Shtetit i jep zjarr me firmën e tij, byreku piqet dhe del në pazarin e Tiranës dhe helmon loçkën e zemrës së popullit opozitar. O zot çfarë vizioni për botën dhe të mendosh që këta kanë qeverisur Shqipërinë”, shprehet Rama./ CNA.al

Rama provokon opozitën para protestës/ “Të mendosh që

Lajmet e fundit nga