Nuk hoqi veton për Maqedoninë e Veriut/ Ramës “nuk i del e keqja” me Bullgarinë

23 Qershor 2022, 09:53, Politikë CNA
Nuk hoqi veton për Maqedoninë e Veriut/ Ramës “nuk i del e
Kryeministri Edi Rama dhe kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Dimitar Kovacevski

Kryeministri Edi Rama ka reaguar sërish lidhur me zhvillimet në Bullgari, pasi u rrëzua me mocion mosbesimi qeveria, e cila tentoi të hiqte veton ndaj Maqedonisë së Veriut.

Rama ka publikuar një foto në rrjetet sociale me kryeministrin e Maqedonisë së Veriut, Dimitar Kovacevski, dhe ka ironizuar Bullgarinë.

Kryeministri deklaron se është mësuar me këtë sharadë, por thekson se së bashku me Kovacevskin do të vazhdojnë rrugën për integrimin në BE.

Ende po prisni Godot? Jo, ne jemi mësuar me këtë sharadë dhe jemi më shumë se kurrë të përkushtuar që të shtyjmë përpara modernizimin e vendeve dhe rajonit tonë me frymë të palëkundur europiane”, shkruan kreu i qeverisë./ B.A. - CNA.al

Lajmet e fundit nga