“Kanë ikur ditët kur iknim në varg për një në aksion”/ Korreshi: Investimet në Lushnje, në kufijtë e qesharakes

22 Qershor 2022, 21:36, Politikë CNA
“Kanë ikur ditët kur iknim në varg për një
Saimir Korreshi

Deputeti demokrat, Saimir Korreshi, ka ngritur shqetësimin në lidhje me cilësinë e punimeve në lagjen "18 Tetori" në qytetin e Lushnjes.

Me anë të një postimi në rrjetet sociale, ai ka ndarë pamje nga rruga e rikonstruktuar, duke ngritur shqetësimin në lidhje me faktin që qytetarët paguajnë taksa prej 3 dekadash, dhe përballen me investime të këtyre standardeve.

Postimi i plotë:

Ne rresht per nje!

Po nuk jemi me ne aksionet e kooperatives o te mjere tashme lagja 18 Tetori apo (Sarave) eshte lagje qyteti.

Keto jane ndertime per te hyre ne analet e studiuesve urbanist.

Kur thame se me ne fund gjeti zgjidhje kjo lagje e cila edhe pse ne qytet dukej sikur ishte fundi i botes prekim kufijte e qesharakes.

30 vjet demokraci te majte e te djathte e lane ne harresë.

Si te mos mjaftonte i vune edhe malin me mbeturina me ere qe te kunderrmonte dhe sa here i duhej qeverise per te rritur aksionet per vjedhjen e inceneratoreve i vinin edhe flaken.

Keta qytetare prej 30 vitesh paguajne takse ndriçimi, gjelberimi edhe pastrimi dhe duan nje pergjigje nga Bashkia.

Ky do jete trotuari?? Kane ikur ditet kur iknim ne varg per nje ne aksion ashtu si edhe koha kur burri ecte para gruas.

Ne pritje te pergjigjes per taksapaguesit e lagjes "18 Tetori"./E.T-CNA.al

 

 

Lajmet e fundit nga