Samiti i BE-së/ Rama: Sa turp për Europën, Bullgaria po i mban peng

23 Qershor 2022, 09:15, Politikë CNA

Samiti i BE-së/ Rama: Sa turp për Europën, Bullgaria po i mban

Kryeministri Edi Rama ka reaguar sërish në lidhje me Samitin e BE-së dhe veton bullgare ndaj Maqedonisë së Veriut.

Në një postim në rrjetet sociale, Rama ka shigjetuar sërish Bashkimin Europian, ndërsa shkruan “se një shtet i NATO-s, po mban peng dy vende të tjera të NATO-s”.

“Është një ditë e re, por jo në Bullgari.

Sa turp për Evropën kjo çështje bullgare! Në mes të një lufte shumë të nxehtë në oborrin e pasmë të Evropës, një vend i NATO-s rrëmben dy vende të tjera të NATO-s nën mbikëqyrjen e 26 vendeve të BE-së që qëndrojnë të qetë në një shfaqje të frikshme impotence!”-shkruan Rama./CNA.al

Lajmet e fundit nga