LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Ndërtimi i parkimit publik në Durrës/ Rama: Do të përfundojë brenda një viti

31 Gusht 2023, 15:31, Politikë CNA

Ndërtimi i parkimit publik në Durrës/ Rama: Do të

Kryeministri Edi Rama inspektoi punën në kantierin e parkimit publik me 6 nivele pranë Stacionit të Trenit në Durrës.

Rama tha se kjo është një tjetër vepër e rëndësishme publike në dispozicion për 450 mjete, që pritet të përfundojë në harkun kohor të një viti.

Ai deklaroi se po përfundojnë punimet për parkun e madh urban "Vala", ku fëmijë e të rritur do të kenë hapësirën e tyre komunitare.

“Është bërë një punë super. Këtu duhet të ketë një kujdestar, pasi do të vijnë shumë njerëz me fëmijë dhe s’do të dinë ku të ulen. Por duhen karrige, që të krijohet fushë komunitare. Kjo pjesë duhet të bëhet me kujdes shumë, të jetë tokë. Aty atje duhet të jetë beton i pastër. Po ajo jeshilja aty pse është? Do lyhen ato? Kjo këtu është tenis? Sa bukur është kjo këtu, super. Unë do të udhëzoja që përgjatë këtyre të shihnit një variant që poshtë shtyllave të mbillnit me vazo ato bimët kacavjerrëse si në Vlorë”, theksoi kreu i qeverisë./ CNA

Lajmet e fundit nga